کاربری
کاربر گرامی به انجمن دانشجویان دانشگاه پیام نور خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:

دانلود نمونه سوالات آزمونهای فراگیر پیام نور
فروشگاه نمونه سوالات پیام نور
اخبار پیام نور

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: فرش*هایی کوچک اما با اهمیت!

کاربر انجمن
    رشته تحصیلی

نرم افزار
    مقطع تحصیل
    کارشناسی
    دانشگاه محل تحصیل
    شهرقدس
    تشکر ها
    0
    از این کاربر 0 بار در 0 ارسال تشکر شده است.

فرش*هایی کوچک اما با اهمیت!

مدت*ها بود دلم نمی خواست از رختخواب بیرون بیام. این حس شاید به خاطر نزدیک شدن زمستون بود و سرامیک*های خنکی که وقتی پامو روش می ذاشتم تا مغر استخونم یخ می کرد. کف خونه ما سرامیک بود اما از اون جایی که خونه خیلی بزرگی نداشتیم من بین دیوارها و فرش یه فاصله ای رو در نظر گرفته بودم و همین طور سعی کرده بودم که بیش از حد از فرش و وسایل دیگه استفاده نکنم چون خونمون شلوغ می شد و طبیعتا کوچکتر به نظر می رسید حتی هیچ فرش پادری ماشینی هم جلوی درب اتاق*ها یا درب ورودی و سرویس*ها ننداخته بودم این موضوع به نظرم چیز بدی نمیومد ولی توی فصل زمستون سرمای کف زمین برام آزار دهنده بود و ناگفته نمونه گاهی وقتی از حموم هم میومدم خیسی پاهام زمین رو خیس می کرد و این موضوع برام اصلا جالب نبود.

نقش فرش پادری ماشینی و کناره در دکوراسیون چیست؟

این موضوعات کم کم من رو به فکر برد که شاید بتونم از چند فرش پادری ماشینی کوچک استفاده کنم و تازه شاید بتونم یکی از اون*ها رو کنار تخت* خوابمم بندازم که صبح*ها پامو روی زمین یخ نذارم. اما اگر می خواستم از فرش پادری ماشینی استفاده کنم باید دو تا رو کنار هم مینداختم. شروع کردم تو اینترنت جست*وجو کردن و دیدم برای کنار تخت بهترین انتخاب فرش کناره هست نه پادری. فرش کناره که یه فرش باریک با طول زیاده دقیقا برای این جور فضاها یا فضایی مثل راهرو*ها طراحی شده.

اما سوال اصلی اینجا بود که برای دکوراسیون مدرن خونمون چه مدل فرشی رو باید انتخاب می کردم؟!!!! بعد از جست و جوی اینترنتی فهمیدم که کارایی پادری*ها یا کناره*ها می تونه خیلی هم بیش*تر باشه مثلا در آشپزخونه جلوی سینک ظرف شویی هم میشه فرش های پادری یا کناره انداخت تا هم پاهامون روی زمین نباشه و هم اگر موقع ظرف شستن آب ریخت، فرش اصلی آشپزخونه خیس نشه.

جنس و کیفیت فرش در نوع کاربرد آن تاثیر گذار است

اولین نکته ای که باهاش روبه*رو شدم این بود که برای پادری باید یه فرش با کیفیت بگیرم چون قطعا بیشتر از فرش های دیگه استفاده میشه. در واقع فهمیدم که علاوه بر طرح و نقش فرش، جنس فرش هم توی کارایی اون تاثیر میذاره. مثلا برای جلوی درب حمام و دستشویی باید فرشی رو در نظر بگیرم که در برابر رطوبت مقاوم باشه و مهم*تر این که پشت فرش یه لایه ای قرار داده باشن تا فرش روی زمین سُر نخوره. در عوض فرشی که برای کنار تخت استفاده می کردم اصلا در معرض رطوبت نبود و این موضوع دست من رو برای انتخاب بازتر کرد. در نهایت چون فرش اصلی اتاق خواب رو فرش شگی انتخاب کرده بودم تصمیم گرفتم فرش کنار تخت هم شگی باشه اما برای جلوی درب سرویس بهداشتی، فرش های مدرن که اتفاقا تازه هم مُد شده رو انتخاب کردم.

آخرین قسمتی که می خواستم از پادری استفاده کنم جلوی درب ورودی بود. دوست داشتم بازم فرش شگی رو انتخاب کنم اما خب این فرش به خاطر نخ خاب بلندی که داره کثیفی و گرد و خاک بیش*تری رو جمع می کنه و وقتی با کفش، پاهامون رو تو خونه میذاریم پر از آشغال میشه که خب به نظر میاد تمیز کردنشم کار راحتی نباشه. اینجوری شد که برای جلوی درب ورودی یه فرش گرد مدرن انتخاب کردم.

خرید اینترنتی یه شیوه راحت برای خرید فرش

من خرید زیادی نداشتم و نمی خواستم فرشای اصلی خونمون رو عوض کنم. از طرفی اصلا حوصله و وقت هم نداشتم به خاطر چند تا فرش کوچیک راه بیوفتم کلی بازار و فروشگاه*ها رو بچرخم. من اصولا آدمی**ام که دوس دارم کارامو سریع انجام بدم و وقت بیشتری برای اوقات فراغت داشته باشم و از اونجایی که خیلی از وسایلمو اینترنتی خریده بودم، تصمیم گرفتم فرشامم اینترنتی بخرم. کلا خرید اینترنتی برای من مقوله تازه و جدیدی نبود فقط باید یه فروشگاه اینترنتی فرش معتبر پیدا می کردم و بعد سفارش می دادم. با کمی گشتن تو سایتا جند تا فروشگاه خوب پیدا کردم و تازه کامنتای مردمم که می خوندم فهمیدم خرید اینترنتی فرش خیلی هم به صرفه* هست، چون بعضی از این فروشگاه*ها فرشا رو مستقیم از کارخونه میارن. خلاصه به همین راحتی هم حال و هوای خونه رو عوض کردم و هم یه خرید به صرفه و ارزون داشتم.

ویرایش توسط NiMa.N : 06-23-2019 در ساعت 06:08 PM دلیل: درج بک لینک در انجمن ممنوع!!!