کاربری
کاربر گرامی به انجمن دانشجویان دانشگاه پیام نور خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:

دانلود نمونه سوالات آزمونهای فراگیر پیام نور
فروشگاه نمونه سوالات پیام نور
اخبار پیام نور

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: دنیای تخیل و رویا پردازی کودکان

Threaded View

کاربر انجمن
    رشته تحصیلی

هنر
    مقطع تحصیل
    کارشناسی
    دانشگاه محل تحصیل
    دانشگاه هنر
    تشکر ها
    0
    از این کاربر 0 بار در 0 ارسال تشکر شده است.

دنیای تخیل و رویا پردازی کودکان

دنیای تخیل و رویا پردازی کودکان

امروز میخواهم به شما یک مژده بدهم و آن هم معرفی یک رویکرد آموزشی خاص و کاملا جدید است که در این سایت و به صورت مستمر مطالب آن بیان میشود .برای اینکه شما همین ابتدا چالش ذهنی پیدا نکنید میخواهم در ابتدا با مفاهیم و قسمت های این رویکرد آموزشی آشنا شوید و بعد این ساختار را برای شما به صورت کامل و جامع بیان کنم.من ابتدا به یکی از ارکان این رویکرد آموزشی به نام تخیل و رویاپردازی کودکان می پردازم که یکی از ستونهای اصلی این رویکرد آموزشی خواهد بود .

تصور کردن مقدمه ای بر خلاقیت

کودک که بودم چشمانم را می بستم خودم را گاهی در روستای مادرم می دیدم. کنار نهر آب به همراه گوسفندان و… اینها رویاهای من نبودند تخیل های من نبودند اینها اتفاقاتی بودندکه هر ساله تابستان برایم رخ می داد و آنقدر برای من خوشایند بود که تصویر زیبای آن بر روح و روان من تاثیر گذاشته بود. این اتفاقات خوب باعث میشود من گاهی دوباره تصویرهای آن روزها را برای خودم باز سازی کنم و این باعث شد تخیل و رویا پردازیم قوی شود تا حالا شما یک کودک را دیده اید که با عروسک های خودش بازی کند اوبه ظاهر در دنیای واقعی ما ولی در اصل در دنیای خیالی خود زندگی می کند. او نقش آفرینی های ذهنی خود را با حالت ها و جملاتی که تفسیر کننده ذهنیت اوست نشان می دهد.

تصور کردن و خیال پردازی نیازی به استعداد و توانایی خاصی ندارد. تخیل و خیال پردازی به چیزی نیاز دارد که شاید بعضی از پدر و مادرها خیلی به آن توجهی ندارند و آن این است که کودک از بدو تولد با دنیای کودکانه خود بزرگ شود. همانطور که من کودکیم بسیار زیبا بود . یک کودک باید در دوران کودکیش شاد باشد بازی کند هنر و موسیقی گردش و تفریح برود و…و طوری زندگی کند که دنیای درونش خالی از هر تیرگی و تلخی باشد من یکی از شعارهایم این است که با کودکان مهربان باشید و این مهربانی سر آغاز تخیل کودکانه و خلاقیت او خواهد شد . چرا که مهربانی دوستی و باور را برای کودکان به ارمغان می آورد.

شما به هر آنچه که فکر می کنید تبدیل می شوید

شما به هر آنچه که فکر میکنید تبدیل میشوید. هر آنچه که فکر میکنید و به آن باوردارید. این جمله من نیست بلکه جمله یکی از بزرگترین و موفق ترین آدمهای دنیا است (اندرو کارنگی ) یک مثال معروف که شما بارها شنیده اید ،برادران رایت تخیل پرواز داشتند و به این تخیل باور داشتند و سپس اتفاق افتاد یا گراهام بل در اختراع تلفن یک خیال غیر ممکن را باور کرد و همان خیال غیر ممکن ( طرف دیگران) تبدیل به واقعیت شد تمام آدمها بزرگ تاریخ در هر رشته و صنعت و هنری دارای یک قوی تخیل و رویا پردازی قوی بودند که به آنها این باور را میرساند که به جلو حرکت کنند.

منبع : سایت 2000 تکنیک نقاشی کودکان

ویرایش توسط NiMa.N : 02-07-2019 در ساعت 10:49 AM دلیل: درج بک لینک در انجمن ممنوع!!

کلمات کلیدی این موضوع